Ambulant Verslavingscentrum Amsterdam West

De opdracht was om de voormalige Tweede Werk- en Leerschool in Amsterdam te transformeren tot Ambulant Verslavingscentrum: 1 loket voor drugsverslaafde cliënten, waar de diensten van de GGD en DWI geïntegreerd zijn.

Frontoffice op de begane grond

Voor de opvang en behandeling van cliënten is op de begane grond de frontoffice ingericht. Daar zijn wachtruimten, balies, spreekkamers, artsenkamers en methadonverstrekking.


Backoffice op de verdiepingen

Op de 1e en 2e verdieping is de ‘backoffice’ ingericht. Daar zijn de kantoor- en vergaderruimten en een werkcafé. Op de glazen scheidingswanden van het werkcafé brachten we folie aan met foto’s van de oorspronkelijke school. Een van de manieren waarop we zoveel mogelijk de sfeer en karakteristieke elementen van het gebouw hebben behouden.


Gepubliceerd op27 juni 2023 om 0:00