Staalkozijn Nederland bv uit Winterswijk levert sinds 1980 op maat gemaakte plaatstalen binnendeurkozijnen voor de Nederlandse utiliteitsbouw. Het bedrijf maakt gebruik van de modernste productiemethoden en de nieuwste technieken. Zoekt een architect iets bijzonders? Staalkozijn Nederland maakt het waar! Het innovatieve bedrijf is onderdeel van de internationale Jen-Wen groep wat betekent dat internationale kennis en ervaring gewoon in het bedrijf aanwezig is en wordt gedeeld met opdrachtgevers.
De plaatstalen kozijnen van Staalkozijn Nederland worden per project op maat gemaakt, aansluitend op alle functionele eisen waaronder brandwerendheid, rookwerendheid, geluidwerendheid, stralingswerendheid, inbraakwerendheid en de diverse toepassingen met verhoogde hygiënische eigenschappen. We praten erover met Commercieel Manager
Jochem Bollen.‘Alle grote bouwers kennen ons al. BAM, Ballast Nedam, Heijmans en VolkerWessels weten precies wat ze aan ons hebben. Net als deurenspeciaalzaken als BPZ, Portix, Van Vuuren Deuren en Reinaerdt Deuren. Deze partijen rekenen op ons, omdat ze weten dat wij leveren wat gevraagd wordt. In geval van De Zalmhaven in Rotterdam was het BAM die al in de engineeringssfase bij ons aanklopte voor een prijsopgaaf voor 1.500 kozijnen. Deze hebben we verstrekt, BAM won de aanbesteding en we mochten aan de slag. Prachtig hoor om aan zo’n indrukwekkend project mee te mogen werken.’
De Zalmhaven
Hoogbouwproject De Zalmhaven bestaat uit drie woontorens. De hoogste toren, Zalmhaven I, is door Dam & Partners Architecten ontworpen, Zalmhaven II en III komen uit de pen van KAAN Architecten. Het project ligt direct aan de Maas en combineert luxe en comfort op een plek waar groen, historie en cultuur samenkomen. ‘De Zalmhaven is de hoogste woontoren van de Benelux en moest vanwege de overstijging van 75 meter hoogte aan extra veiligheidseisen voldoen. Hierdoor kwam BAM automatisch bij Staalkozijn Nederland uit. Wij hebben namelijk -vooruitlopend op de regelgeving- in een vroeg stadium producten gemodificeerd, in verschillende pui-indelingen getest én gecertificeerd. Dat betekent dat we gewoon kunnen leveren, ook als het werk extra bijzonder is.’
‘Voor een architect heeft een kozijn logischerwijs niet de hoogste prioriteit. Daarom zijn wij extra scherp op de functionele eisen. Koop je een kozijn bij Staalkozijn, dan ben je zeker van gecertificeerde producten die voldoen aan alle gestelde eisen.’
Ook geschikt voor rookwerende deuren met grote glasopeningen en paneelvelden
Veel geclassificeerde producten zijn niet geschikt voor grote deuren met soms nog grotere glas- of paneelvelden rondom de deur. Terwijl dit wel in veel ontwerpen terugkomt. Staalkozijn Nederland heeft succesvolle testen gedaan om de classificatie van verschillende opstellingen te bepalen, getest is o.a. (bxh in millimeters):
- Enkele deur (1230 x 2500)
- Dubbele deur (2x 1230 x 2500)
- Met zijlicht (1500 x 3750)
- Met bovenlicht (3500 x 1500)
- Met bovenpaneel (2470 x 1300)
Alle opties hebben in deze enorme afmeting zowel de Sa als de S200 test succesvol doorstaan. En op basis van de Extended Application 15269-20:2020 kunnen deze maten tevens nóg verder verruimd worden.
De Rotterdam
Tegenover de Zalmhaven, aan de andere kant van de Maas, ligt de Rotterdam. Dit gebouw aan de Wilhelminapier is ontworpen door het Office for Metropolitan Architecture van Rem Koolhaas en staat vol met de kozijnen van Staalkozijn. Van alle ruim 2.500 kozijnen voldoen er veel aan de negentig minuten scheiding inzake brandwerendheid. Optimaal veilig, voor minder doet Staalkozijn het gewoon niet.